Organització

Junta

President: Mario Urrea - Alcalde de Torrebesses (Segrià)
Secretari: Cesc Salamé - Regidor de Copons (Anoia)
Tresorer: Artur Miró - Alcalde de Vilanova de Prades (Conca de Barberà)

Consell Directiu

Xavi Camps (Palau de Santa Eulàlia), Oriol Serrà (Sant Miquel de Campmajor), Joan Solà (Riner), Salvador Tresserra (L'Estany)

Consell Assessor

Presidència Col·legiada:
Maria Crehuet, ex-alcaldessa d’Ordis, i ex-presidenta de MdC
M.Carme Freixa, ex-alcaldessa de Vallfogona de Ripollès i ex-presidenta de MdC
Núria Albà, ex-alcaldessa de Senan
Marcel Colell, ex-regidor de Pinós
Josep Pijoan, ex-alcalde de Pira

Membres
Toni Lloret, ex alcalde d’Argençola, ex-president de MdC
Ann Gyles, ex-alcaldessa d’Alfès i ex Presidenta Adjunta de MdC
Lluís Soler, ex-regidor de Senan
Enric Ametller, ex-alcalde de Montmaneu
Ramon Tort, ex-regidor de Conesa

Sectorials

- Energia i Transició energètica / Maria Crehuet / energia@micropobles.cat
- Joventut, Emprenedoria, Habitatge i Repoblament / Sebastià Mata / joventut@micropobles.cat
- Turisme, Cultura i Patrimoni / Joan Solà / cultura@micropobles.cat
- Mobilitat i Comunicacions / M. Carme Freixa / mobilitat@micropobles.cat
- Acció Social / Xavi Camps / acciosocial@micropobles.cat
- Territori, Medi Ambient i Sostenibilitat / Carme Ferrer i Núria Albà / territori@micropobles.cat
- Desenvolupament Rural / Mario Urrea i Marcel Colell / desenvolupament@micropobles.cat
- Educació / Montse Isern / educacio@micropobles.cat
- Agricultura / Oriol Serrà / agricultura@micropobles.cat

Vicepresidències territorials

  • Nord-oriental (Alt i Baix Empordà i Gironès) - Xavi Camps, Alcalde Palau de Sta. Eulàlia

  • Nord-est (Pla Estany, Garrotxa i Selva) - Oriol Serrà, Alc. St Miquel de Campmajor

  • Anoia, Alt i Baix Penedès - Gumer Parcerisas. Alcalde d’Argençola

  • Solsonès - Joan Solà, Alcalde de Riner

  • Alt i Baix Camp, Conca Barberà i Tarragonès - Carme Ferrer, Alcaldessa de Senan

  • Bages - Montse Isern, Regidora d’Aguilar de Segarra

  • Segrià - Jordi Tarragó, Alcalde d’Almatret

  • Pallars Jussà, Pallars Subirà i Aran - Jordi Navarra, Alc. St Esteve de la Sarga

  • Osona i Ripollès - Joan Mel Claveria, Alcalde d’Espinelves

  • Terres de l’Ebre - Gemma Carim, Alcaldessa de Vinebre

  • Les Garrigues - Sisco Esquerda, Alcalde de Granyera

  • La Noguera - Eloi Bergós, Alcalde de Penelles

  • Moianès - Salvador Tressera, Alcalde de ‘Estany

  • Terra Alta i Priorat - Joaquim Miralles, Alcalde d’Arnes